14 czerwca 2024
Poradnik turystyczny 5 lipca 2020

Kiedy najlepiej udać się do Ekwadoru?Każdy, kto planuje wakacje, najpierw musi znaleźć miejsce, które mu odpowiada. Dlatego, warto przejrzeć Internet w poszukiwaniu takich państw, które zachęcaj zarówno pięknem przyrody, jaki i atrakcjami dla turystów. Oczywiście, jedne, będą nam się podobać drugie nie. W takim razie, te oferty krajów, które nie przypadły nam do gustu możemy od razu odrzucić i szukać następnych, albo skupić się na tych, które wydają się nam najlepsze.

Każdy kraj oferuje ciekawsze miejsca o innej porze roku. W zależności, kiedy jedziemy, będziemy wybierać ten, który akurat ma idealną temperaturę. W niektórych państwach jest tak, że wyróżniamy porę suchą i deszczową. Dotyczy to tropików, które mają tylko diwie pory roku. Jechanie w porze deszczowej w przypadku niektórych państw, nie jest dobrym pomysłem, ponieważ jesteśmy narażeni na ciągłe deszcze, a jechanie na wakacje po to, aby siedzieć w hoteliku i patrzeć na beznadziejną pogodę, mija się z celem. Są jednak takie rejony, gdzie ciężko odróżnić porę suchą od deszczowej, więc bez problemu możemy się tam wybrać nawet wtedy, kiedy teoretycznie ma padać deszcz. Mimo iż są wtedy nie znaczne opady, to jest ich naprawdę mało i nie mamy się, co martwić o to, z będziemy musimy spędzić wakacje w budynku zamiast na morzem na plaży.

Zawsze bezpieczniej jest jechać w porze suchej. Jest to oczywiście propozycja dla tych, którzy lubią upały i chcą skorzystać z kąpieli w oceanie czy morzu. Lepiej jest wybierać takie plaże, które a mniej zatłoczone, ponieważ wybierając się na te bardziej popularne może się okazać, że nie damy rady wcisnąć nigdzie palca. Wtedy, kiedy trwa pora sucha, możemy także spacerowa po ladach tropikalnych oraz podziwiać wszelkie zwierzęta, ponieważ w czasie, kiedy pada deszcz są one pochowane. Jest to także okazja do obserwacji ptaków. W tropikach, każdy wielbiciel ptaków, będzie miał istny raj na ziemi. Są ich bardzo różne gatunki o wielobarwnych piórach, a także wydają przedziwne dźwięki.

Pogoda cały rok

Jeśli chcemy znaleźć taki miejsce, gdzie jest cały rok pogoda, to najlepiej wybrać się do Ekwadoru. Mamy tam praktycznie identyczną pogodę przez cały czas. Nie zmienia się ona wiele i jest przeważnie ładna. Jednak klimat nie jest jednakowy w całym kraju, ponieważ jest to bardzo zróżnicowany teren. Tym lepiej dla nas, ponieważ wyjeżdżając zarówno latem jak i zima możemy sobie wybrać pogodę, jaką chcemy mieć i na tej podstawie wybierać się na daną część kraju.