14 czerwca 2024
Atrakcje turystyczne 17 lipca 2020

Wyspa BaltraPlanujesz jakiś wyjazd, który pozwoli Ci odpocząć od codzienności, która staje się nudna i monotonna? Jeśli tak, to powinnaś wybrać się gdzieś, gdzie nie tylko się rozerwiesz, ale także odpoczniesz. Trzeba jednak załatwić sobie urlop w pracy, niż którym niekiedy możemy mieć problem. Dotyczy to szczególnie okresu wakacyjnego oraz ferii. Co jeśli okaże się, z Ty dostaniesz wolne dopiero w październiku? O takiej porze, to nie za bardzo jest gdzie jechać, ponieważ jest już brzydko i szaro. Może się zdarzyć oczywiście, że będzie pięknie i słonecznie, ale szanse są znikome.

Dostając urlop w nieciekawej porze roku masz tylko jedno wyjście – jechać tam, gdzie jest ciepło wtedy, kiedy u nas zimno. Jedna wcale nie jest łatwo znaleźć takie miejsce, ponieważ mamy ich takiej ilości, ze nie sposób się zorientować w tym wszystkim. Co więcej, jedno jest piękniejsze od drugiego, więc wybór z tej perspektywy jest także utrudniony. Zamierzając wybrać się gdzieś daleko, z pewnością nie będziemy tego robić samochodem, bo szkoda marnować czas na podróż, która będzie długa i męcząca. Znaczni lepszym środkiem transportu jest samolot. Przede wszystkim chodzi o czas podróży oraz o jen komfort. Jeśli chcesz wybrać się np.. do Włoch, to czeka Ci bardzo długa podróż oraz kilkanaście godzin siedzenia w fotelu. Niemiła perspektywa prawda? Dlatego najlepiej jest skorzystać z technologii i nie ba cię tego środka transportu, ponieważ jest to jeden z bezpieczniejszych.

Przygoda z naturą

Jak wiadomo, we Włoszech także panuje teraz podobna pora roku, chociaż jest ona łagodniejsza. Jednak w tamtym kierunku się nie wybieramy. Co jeśli akurat nam marzy się Ekwador? Jest to miejsce, do którego nie lata się, co tydzień, więc jak oznajmisz w pracy, ze byłaś w takim państwie, to wszyscy będą Ci zazdrościć. Warto odwiedzić Ekwador, ponieważ jest to bardzo piękne państwo, które jest bardzo zielone, gdyż praktyczni połowa powierzchni, pokryta jest lasami. Znajdziemy tam tez mnóstwo rozrywek, nie tylko przyrodę. W miastach odbywają się liczne festiwale oraz możemy spróbować tradycyjnej kuchni.

Miejscem wartym obejrzenia jest wyspa Baltra. Znajdziemy ją w archipelagu Galapagos. Leży ona u wybrzeży wyspy Santa Cruz, która jest od niej większa. Wysepka jest niewielka i stosunkowo płaska. Powstałą ona wskutek podmorskich wylewów lawy. Jest on sucha i porośnięta łobodą, opuncją oraz drzewami Palo Santo. Na wyspie znajduje się mnóstwo zwierząt, w tym ptaków, które możemy spotkać na każdym kroku. Są to fregaty i głuptaki. Jednak jedyne miejsce, które jest przeznaczone dla turystów to lotnisko, z którego wyrusza się promem lub statkiem.