29 maja 2024
Atrakcje turystyczne 27 czerwca 2020

Aleja wulkanów w EkwadorzeChcesz gdzieś wyjechać? Jeśli tak, to powinieneś najpierw ustalić gdzie, a później iść po urlop, aby plany Ci się nie zmieniły. Co powiesz na wyjazd na wieś? Masz tam świeże powietrze i czyste jedzenie. Jeśli akurat zatrzymasz i u rodziny, która mieszka w pięknym domku i uprawia swoje warzywa, to skosztujesz w końcu jak smakują te, które nie są naszpikowane chemikaliami.

Jeśli wieś Ci nie odpowiada z różnych względów, to zawsze możesz jechać do siebie na działkę i nieco odpocząć. Ale co, jak co, dwa tygodnie, to tam siedzieć nie będziesz, bo zanudziłbyś się. Dlatego, trzeba się w końcu wybrać w podróż w jakieś dalsze miejsce, które będzie nie tylko ciekawe, ale będziesz miał także możliwość spokojnie sobie odpocząć na łonie natury. Nie możliwe? Bzdura, koniecznie leć do Ekwadoru. Jest tam nie tylko mnóstwo zieleni – 50 % kraju pokrywają lasy, błękitu – leży nad oceanem spokojnym, jak i dużo rozrywek oraz zwiedzania. Szkoda byłoby zmarnować urlop przed telewizorem.

No tak, ale jest jednak pewna kwestia, która niekiedy może być przeszkodą. Jest to oczywiście cena biletu. Nie jest łatwo znaleźć dobrej okazji linii lotniczych, które proponują niekiedy wręcz śmiesznie niskie ceny, ale szukać warto. Może akurat, że trafi CI się okazja i polecisz za pół darmo na drugi koniec świata. Może akurat, ze trafi się wycieczka na wymarzony przez Ciebie Ekwador? Było by cudownie, więc rozpoczynamy poszukiwania. Często, znacznie bardziej wygodnie niż siedzieć ciągle z nosem na stronach lotów, jest mieć konto na mediach społecznościowych typu Facebook. Dzięki temu, możesz tam znaleźć konto kogoś, kto zamieszcza wszelkie okazje, jakie są do złapania. Znajdziesz tam nie tylko loty bezpośrednie czy z przesiadkami, ale także oferty biur podróżniczych. Jeśli chcesz mieć bardziej rozplanowane wakacje, to taki wybór może być całkiem przyjemny.

Rozrywka oraz przyroda

Jeśli chcesz się nieco rozerwać to koniecznie powinieneś odwiedzić aleję wulkanów. Warto przyjrzeć się także Chimborazo i Cotopaxi, czyli dwóm wulkanom, które znajdują się w alei. Wyglądają jak dwie potężne przykryte śniegiem góry. Dlatego, warunki pogodowe zmieniają się tam bardzo szybko. Dodatkowa atrakcją jest fakt, że leżą one na równiku, a więc słońce tam bardzo porządnie świeci i razi w oczy. Dlatego wyprawa jest tym bardziej fascynująca, ponieważ niekiedy organizowane są wyprawy w nocy, a więc jest nie tylko zwiedzanie i podziwianie, ale także dreszczyk emocji.

Pamiętaj, że jeśli zamierzasz zwiedzić aleję wulkanów, to koniecznie musisz ze sobą zabrać porządne buty oraz płaszcz przeciwdeszczowy. Ponieważ pogoda jest tam bardzo zmienna, należy mieć także nieci lżejsze cuchy, także jakiś dres, który w razie czego, ochroni nas przed nocnym zimnem.