14 czerwca 2024
Atrakcje turystyczne 2 lipca 2020

Zwiedzając miasto CuencaPlanujesz jakąś wycieczkę, która wyrwie Cię z wiru pracy i powoli na trochę zapomnienia gdzieś, gdzie nikt nie pogania Cię do pracy? Jeśli tak, to najlepiej już w tej chwili idź do szefa po urlop. Akurat mamy doskonałą porę na wycieczki. Ale gdzie się wybrać? Może podróż p Polsce? Jeśli zdążyłaś już zwiedzić większość zabytków oraz interesujących miejsc, to może to być dla Ciebie nudne. Jeśli nie chcesz przebywać kompletnie na łonie natury, to wiec odpada, ponieważ tam także nie ma zwykle nic ciekawego do oglądania.

A co powiesz na miasto Cuenca w Ekwadorze? Tam z pewnością nie byłaś. Tylko jest jeden mały szczegół, który potrzebuje dużych nakładów finansowych. Jest to oczywiście bilet, który będzie nasz sporo kosztował. Jeśli nie chcesz zakopać się w kosztach, to koniecznie musisz szukać tanich linii, które za dużo mniejsza kwotę zabiorą Cię do tego raju, na drugim końcu świata. Będąc w pracy czy w domu, musisz ciągle kontrolować sytuację oraz ceny biletów, może się okazać, ze rano były one drogie, ale po południu spadły o połowę, albo wzrosły, ale my czekamy na obniżki. Bardzo wygodne może być także konto na social media. Tam możesz znaleźć konta tych, którzy także się takimi rzeczami interesują, więc albo Ci powiedzą, kiedy będzie taki tani lot, albo poradzą gdzie, kiedy i jak szukać. Warto się zapoznać z kimś takim i może uda się razem zorganizować wyjazd, dzięki czemu będzie Ci raźniej. Najpierw jednak się upewnij, czy możesz temu człowiekowi zaufać. Bezpieczniej byłoby wziąć także ze sobą jakąś koleżankę z pracy.

Długa podróż

Jeśli już znajdziesz lot, który będzie miał atrakcyjną cenę, to trzeba pamiętać, że taka podróż trwa kilkanaście godzin i może się okazać, ze po drodze są dwie przesiadki. Dlatego, musisz się na taką wyprawę przygotować. Najlepiej rzeczy cięższe, mieć ubranie na siebie, ponieważ bagaż w tanich liniach ma ograniczoną wagę. Nie przesadzajmy jednak z ubiorem, ponieważ Ekwador do zimnych nie należy i chociaż upały tam nie występują, to czasem może się zdarzyć bardzo ciepły dzień.

Atrakcje Cuenca

Cuenca, to miasto, które leży w południowej części Ekwadoru w dolinie śródgórskiej. Jest ono trzecim pod względem wielkości miastem. Ponieważ posiada bardzo zabytkowe i pełne atrakcji centrum, zostało ono wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Co możemy tam zwiedzać? Wiedząc, że miasto jest tak cenione i popularne dla turystów, możemy być pewni, ze nie będziemy się tam nudzić, ale bardzo nas pochłonie jego piękno. Przygodę możemy zacząć od Katedry Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Powinnaś zahaczyć majestatyczny ratusz przy ulicy Bolivar, a także świątynię archikatedralną.