29 maja 2024
Atrakcje turystyczne 21 czerwca 2020

Quito – stolica Ekwadoru atrakcjePlanujesz w końcu wyjechać na długie wakacie? Poszukujesz idealnego miejsca? Co powiesz na miesiąc na wsi? Piękne pola i lasy, czyste powietrze, ptaki i zwierzęta. Jest tam cicho i bardzo ładnie. Dodatkowo, możesz jechać nad wodę czy basen ze znajomymi i się trochę popluskać. Można także zrobić rodzinnego grilla ze smażoną kiełbasa i pieczeniem pianek. Na wsi nie brakuje atrakcji, ale trzeba umieć je wyszukiwać.

Jeśli jesteś typem lenia, to nie będzie to do Ciebie doskonałe miejsce, ponieważ telewizor nie jest zwykle na pół ściany, jak zapewne ma to miejsce w Twoim mieszkaniu. Skoro zamierzasz wolne i tak spędzić przed telewizorem, piwem w ręku i paczką chipsów, to szkoda w tym celu jechać aż na wieś – możesz to przecież równie dobrze robić u siebie, nie ruszając się za miasto.

Jeśli masz nieco większe ambicje niż wieś, a nudzić się nie chcesz, ale wreszcie pojechać gdzieś daleko to warto odwiedzić Ekwador. Może nie jest on, blisko, ale z pewnością Ci się spodoba. Jeśli lubisz zwiedzać, to na pewno. Ale na taki wyjazd, potrzebujesz bilet, który jest dość drogi, a niekiedy nawet bardzo. Dlatego, najlepszym rozwiązaniem jest poszukiwanie okazji na stronach linii lotniczych. Najlepiej jest po prostu każdego dnia, wpisywać dane połączenie i sprawdzać jak zmieniają cię koszty. Pamiętaj jednak, że są one różne nawet w ciągu całego dnia, więc warto wejść kilka razy dziennie. Innym też sposobem, który może Ci się spodobać znacznie bardziej są social media, na których można znaleźć konta, gdzie podawane są informacje o najniższych cenach lotów do danych krajów. Warto sprawdzić, może akurat, że trafisz na lot do Ekwadoru.

Zwiedzanie i piękna przyroda

Ekwador, jest pięknym państewkiem leżącym nad oceanem spokojnym w Ameryce Południowej. Praktycznie 50% tego kraju, pokryte jest klasami, które mają bardzo bogata faunę i florę. Będąc w Ekwadorze, warto odwiedzić także miasto Quito, które jest stolica kraju. Znajdziemy tam wiele atrakcji. Największą z nich jest Centrum Historyczne. Jest to doskonałe miejsce dla wielbicieli sztuki, a także perełka całego państwa, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. BASÍLICA DEL VOTO NACIONAL, czyli bazylika, jest przepiękną budowlą, która zachwyci każdego, bez względu na to czy zna się na sztuce czy nie. Zaraz przy wejściu zobaczymy figurę Jana Pawła II. Wnętrze także nie odbiega od tego, co zobaczymy z wierzchu, ponieważ zachowało swoją estetykę i piękno. Do zobaczenia mammy także katedrę de Quito, Kościół św. Franciszka oraz pałac prezydencki i wiele innych.