14 czerwca 2024
Atrakcje turystyczne 17 czerwca 2020

Park Narodowy CajasChciałbyś wyrwać się z pracy i pojechać gdzieś daleko? Jeśli tak, to nie ma problemu. Może nad morze? Nie jest ono zbyt ciepłe, ponieważ niestety klimatu równikowego nie mamy, ale także jest piękne i zachęca do pływania oraz rozrywek, które w lecie mają miejsce i ich nie brakuje.

Najlepiej zebrać znajomych i wszyscy razem wynająć sobie domek na plaży. Będzie to nie tylko milo spędzony czas, ale także pełen śmiechu i przygody. Jeśli nie odpowiada pomysł wyjazdu z kolegami, to możesz wyjechać gdzieś na wieś. Będziesz tam miał cisza i spokój, a także wierze powietrze, którego w mieście nam brakuje. Pełno jest także zwierząt, lasów, kwiatów, a także jezior, które mogą służyć do kąpania się. Nie każdy jednak lubi wieś lub był już na niej tysiące razy i nie jest to żadną frajda dla takiej osoby. Dlatego, trzeba szukać czegoś, co nas zadowoli i sprawi, że z uśmiechem na ustach będziemy wracać do naszego pięknego kraju. Zastanawiałeś się może nad Ekwadorem? Znajdziesz tam Park Narodowy Cajas. Jeśli jesteś miłośnikiem przyrody, to jest miejsce wręcz stworzone dl Ciebie.

Szukanie lotów

Chcąc jechać w tak odległą cześć świata musimy bać pod uwagę, że doi tanich to nie należy. Dlatego, musimy liczyć się z kosztami podróży, jakie wyniesie nas ta przygoda. Do tego, trzeba także doliczyć nocleg, jedzenie oraz wszelkie rozrywki, a więc całkiem sporo pieniędzy. Jest jednak pewien sposób na obniżenie kosztów. Zawsze trzeba wybierać tańsza opcję. Chodzi tu o to, aby zamiast luksusowego hotelu, wybrać małe schronisko, które będzie urocze i położone w malowniczej okolicy. Będzie ono tak samo piękne, tyle, że mniejsze i bez sauny. Ty jednak nie masz zamiary siedzieć na własnym urlopie w schronisku, ale cały dzień zwiedzać, a tam tylko spać.

‘kolejną kwestią, jaka nam pomoże w zmniejszeniu kosztów, to lot samolotem. Nie zmienimy tego oczywiści na płynięcie wpław albo łódką przez ocean, ale zawsze możemy znaleźć tamie linie, które niekiedy maja takie promocje, że na koniec świata możesz dolecieć za mniejsza cenę niż na koniec polski. Kidy tylko uda Ci się znaleźć taką okazję, to pakuj walizki i pędź na lotnisko, ponieważ może się ona nie powtórzyć

Co ciekawego?

Przed wyjazdem zastanowiłeś się, co ciekawego czeka CI w parku, do którego się wybierasz? W takim miejscu, nie licz na upały, ponieważ jest to większa wysokość, więc może być zimno. Zwykle podróż po PNC zaczyna się od schroniska, które jest punktem startowym – la Toreadora. Niedaleko znajdziemy bardzo interesujące pojezierze, które liczy potężną liczbę jezior, ponieważ aż 235. Są one pochodzenia polodowcowego. Na tym terenie, znajdziemy także ogromne ilości roślinności oraz zwierzęta, których w naszym kraju nie spotkamy. Park, nadaje się doskonale na wypoczynek, dosłownie o każdej porze roku, ponieważ jest tu pięknie cały czas.