14 czerwca 2024
Atrakcje turystyczne 3 lipca 2020

Baños – miasteczko we wschodniej części prowincji TungurahuaPlanujesz jakąś ciekawą podróż? Jeśli tak, to pędź po urlop do szefa, ponieważ jest teraz dokonała na to pora. Ale gdzie by tu pojechać? Fajnych i wartych odwiedzenia miejsc nie brakuje na świcie, a nawet w Polsce. To może na wieś? Jest tam cisza, spokój, nikt nie hałasuje nie krzyczy. Możesz sobie spokojnie siąść w fotelu oraz podziwach piękno przyrody. Co najlepsze na każdym targu, spotkasz ludzi handlujących pysznymi warzywami i owocami, które nie były podlewane nawozami, ale rosły zgodnie z naturą.

Jest jednak pewien problem – co jeśli ja nie lubię wsi? Niektórzy bardzo lubią życie w mieście i gwar wcale im nie przeszkadza. Co najlepsze, uważają to za dużo lepsze miejsce niż wieś, ponieważ ich zdaniem jest tam za dużo owadów, gryzą komary i jest nieprzyjemny zapach obornika. Skoro tak, to możesz wyjechać do miasta, ale w innym państwie. Bardzo ciekawe jest Baños. Leży ono w Ekwadorze i z pewnością Ci się spodoba. Jednak jest pewna kwestia, która może Cię zmartwić. Są to oczywiście ceny biletów. Jeśli jednak, jesteś wprawiona w przeszukiwaniu Internetu, to zawsze możesz znaleźć jakąś okazję, która pozwoli Ci polecieć tam za mniejszą kwotę. Od tego są tanie linie. Warto cały czas siedzieć z nosem w komputerze i kontrolować sytuację. Jeśli masz pracę w biurze, to możesz np. na przerwie sprawdzać jak ma się sytuacja. Po co tak często sprawdzać? A dlatego, że dość często zmieniają się ceny i pojawiają oferty.

Brama do raju

Jeśli już udało znaleźć Ci się lot i jesteś spakowana to czas wyruszyć. Może dowiedz się także, czym jest miasto, które chcesz odwiedzić oraz gdzie się ono dokładnie znajduje? Zacznijmy, więc od początku. Baños, to niewielkie miasto, które leży w części środkowej w Ekwadorze. Nazywane jest ono bramą do Amazonii. U stóp miasteczka zobaczymy potężny wulkan, który co ciekawe, wcale nie jest wygasłe, ale nadal czynne. Wulkan ten nosi nazwę Tungurahua. Jednak, skoro zostało tam wybudowane miasto to nie masz, co się obawiać, ponieważ jak widać zagrożenia nie ma. Będzie to bardziej dreszczyk emocji niż obaw. Znajdziemy tam piękne wodospady kaskadowe, wąwozy, a także w samym sercu miasta mnóstwo festiwali, atrakcji oraz wszelkich rozrywek. Co bardzo ciekawe, dokoła miasta rośnie piękna dżungla, która koniecznie trzeba odwiedzić, aby móc podziwiać piękno przyrody oraz bogata faunę i florę tego miejsca. Niedaleko, znajdziemy także Park Narodowy, który także warto zobaczyć.