14 czerwca 2024
Atrakcje turystyczne 23 maja 2020

Chimborazo – największa góra w EkwadorzeChcesz gdzieś wyjechać? Jeśli masz teraz ku temu okazje to nie ma, co marnować czasu na siedzenie przed telewizorem z piwem w ręku, tylko działanie. Dostanie w pracy urlopu, to nie taka prosta sprawa. Wyjeżdżając gdzieś, zapewnisz rozrywkę nie tylko sobie, ale także dzieciakom, które są zawsze spragnione przygody.

To może pojedziecie na wieś, jak co roku? Jest tam świeże powietrze, zwierzęta oraz doskonałe swojskie jedzenie. Ale niestety mamy także do czynienia z mnóstwem komarów, których w mieście nie uświadczysz za wiele. Taka perspektywa nie spodoba się rodzinie. Dlatego trzeba tym razem wymyślić coś większego, co zaskoczy całą rodzinę i sprawi, że nie będą się mogli doczekać wyjazdu. Jeśli lubicie góry, to możecie odwiedzić Ekwador. Al. zapewne powiesz, że przecież tu w polce też mamy góry i nie trzeba lecieć tam samolotem. Jest jednak pewna różnica w tych i w naszych górach. Te na Ekwadorze, to wulkany. U nas nie znajdziesz aż takich ekstremalnych warunków, więc nie można powiedzieć, ż to jest to samo. Jeśli już się zdecydowałeś, to trzeba rezerwować bilety. Musisz jednak najlepiej to obić w jakichś tanich liniach, ponieważ jak przyjdzie Ci zapłacić za cztery bilety w dwie strony, to możesz zostać bez grosza. Dlatego, trzeba ciągle kontrolować sytuacje w Internecie i sprawdzać, na jakiej wysokości są ceny i jak tylko trafią się jakieś niskie, to szybko rezerwować lot.

Niezbędne rzeczy

Skoro już znalazłeś tanie linie lotnicze, to się teraz zastanów, jaka jest ich wada. No tak, bagaż, który jest ograniczony do kilku kilo. Jeśli jedziecie np.. na tydzień to nie ma problemu, ale jeśli planujecie dłuższy wyjazd, to musicie tak to rozplanować, żeby wszytko zmieścić. No dobrze, ale co włożyć do takich walizek? Jaki panuje tam klimat? Zawsze przed podróżą, a nawet jeszcze przed rezerwacją biletu, należy sprawdzić gdzie jedziemy i jaki panuje klimat w tym miejscu.

W przypadku Ekwadoru, mamy do czynienia z klimatem równikowym. Jest tam w miarę ciepło, al. nie upalnie, więc się nie spocimy za bardzo. Jest jednak wilgotno. Pamiętajmy, żeby oprócz tych letnich i przewiewnych ciuchów, zabrać także ze sobą te cieplejsze, a także przystosowane do wędrówki górskiej.

Największy szczyt

Jeśli planujesz zwiedzanie gór, to koniecznie musisz wyjść na największy szczyt w Ekwadorze, jakim jest Chimborazo. Jego wysokość sięga ponad 6 tysięcy metrów. Oczywiście z przewodnikiem na szczyt nie wyjdziecie, ale przynajmniej do połowy skąd będziecie mieć piękny widok. Co najciekawsze, jest to wygasły wulkan, a dookoła znajdziemy Park Narodowy Sangay. A więc jest, co zwiedzać.