14 czerwca 2024
Atrakcje turystyczne 19 maja 2020

Piękno natury Ekwadoru – jezioro Limpio pungoMarzysz w końcu o długim urlopie? Jak wiadomo, nie da się cięgle pracować, więc jeśli non stop siedzisz w pracy, to należy CI się chwila wytchnienia. Ale gdzie wjechać na urlop? Może weź pod uwagę wieś? Jeśli masz rodziców lub inną rodzinę, która mieszka na wsi, to warto ich odwiedzić i pokazać, że się pamięta, o tym, że jeszcze istnieją. Jeśli rzadko odwiedzamy kogokolwiek z rodziny, to będzie to dodatkowym zaskoczeniem jak pokażesz się bliskim.

Jednak nie każdy ma rodziców na wsi oraz ni wszyscy lubią takie rozrywki, jakie nam ten region proponuje. W takim miejscu nie zawsze jest, co robić. Jeśli wychowana jesteś właśnie na wsi, to dla Ciebie nie będzie żadną frajdą krowa na polu czy spacer po lesie, ponieważ będąc małą, robiłaś to milion razy i zamiast gapienia się na krowę, sama ją doiłaś i piłaś pyszne, świeże mleko. Ale skoro spędziłaś tam tyle czasu, to teraz wolisz wybrać jakieś inne miejsce. Może coś egzotycznego? Na przykład Ekwador? Jest tam nie tylko ciekawie, ale i pięknie, a co najlepsze, kompletnie inaczej niż w Twoich okolicach, więc będziesz miała odmianę od zwykłej codzienności.

Koszty podróży

Wiadomo, że wyjazd na drugi koniec świata, do tanich nie należy. Znacznie tańsze byłoby wyjechanie nad nasze polskie morze. Ale jednak morze i to w dodatku dość zimne, to nie ocean spokojny, nad którym leży Ekwador. Zawsze to dużo lepsza atrakcja. Co niestety kosztuje. Dlatego, musisz czekać i cały czas kontrolować sytuacje lotów. Niekiedy można znaleźć tak doskonałe okazje, że polecieć można przez cały świat za śmieszną kwotę, która u nas nie starczyłaby na drogę nad morze. Jeśli tylko zobaczysz taka promocje, to się nawet nie zastanawiaj, tylko pakuj walizki. No dobrze, ale co do takiej walizki włożyć? Przecież nie mamy pojęcia, jaka jest tam pogoda. Owszem, to, że są to tropiki to wiemy, ale skąd mamy mieć pojęcie, jaka tak aktualnie temperatura i pagoda panuje? Oczywiście, możemy po prostu sprawdzić to w Internecie. Jeśli już tego dokonałeś, to wiesz, że praktycznie cały rok, jest tak jakieś 16 stopni. Nie ma się, więc co przegrzewać w ciepłych ubraniach, ale także nie zapomnijmy, ż mogą się one przydać.

Będąc w Ekwadorze, koniecznie musimy zobaczyć jezioro Limpio pungo. Jet ono niesamowite z tego względu, że leży pomiędzy dwoma wulkanami, z których jeden jest największym szczytem w państwie. Co najciekawsze leżą one na równiku, a więc świeci na nie najmocniej słońce, a pokryte a śniegiem na szczytach. Jezioro jest dość płytkie, ale obserwować tam możemy takie zwierzęta jak dzikie konie, ptaki, lamy, a nawet lew górki.