29 maja 2024
Poradnik turystyczny 27 czerwca 2020

Flora i fauna – EkwadorPlanujesz wyjazd w jakieś piękne miejsce? Jeśli tak, to potrzebujesz urlopu, z którym może być ciężko. Wiadomo, że wszyscy chcieliby na wakacjach dostać wolne, ale nie ma takiej możliwości, ponieważ cała firma nie może iść na urlop. Dlatego, niekiedy zdarzy się tak, że część dostanie w całkowicie innym terminie niż chciała. 

Kiedy już uda Ci si dostać wolne, to trzeba się zastanowić nad tym, gdzie w tym roku odpoczniemy. Na pewno, będzie to miejsce, gdzie jest, mnóstwo roślinności i zwierząt, ponieważ jesteśmy fanami zieleni i matki natury. Co powiesz na wyjazd na wieś? Jest tam tak jak chcemy, czyli zielono. Znajdziemy także mnóstwo zwierząt, świeżego powietrza i ekologicznego jedzenia. Ale większość z takich ludzi, którzy kochają zieleń, to są, co którzy właśnie na wsi się wychowali, więc wyjazd na nią nie jest dla nich żadną frajdą. Niestety, a więc musimy szukać innego miejsca. W naszym klimacie, mamy dużo ciekawej roślinności oraz zwierząt. Jednak, po latach nauki przyrody i biologii, wiemy już o nich praktycznie wszystko i każdy gatunek widzieliśmy po sto razy. Dlatego, trzeba wybrać się gdzieś, gdzie nie znamy zwierząt i są one całkowicie odmienne od naszych.

Idealnym miejscem będzie, więc Ekwador. Znajdziemy tam różne rodzaje ptaków, drobnych zwierzątek, a także przedziwne rośliny. Jednak taki lot, na drugi koniec świata wymaga dość sporych nakładów finansowych. Największym wydatkiem jest w tym przypadku samolot, który może nas wynieść całkiem spora kwotę. Dlatego, najlepszym sposobem na oszczędność jest poruszanie sią tanimi liniami. Dobrze jest wiedzieć już gdzie szukać i kiedy. Mając pojęcie o takim szukaniu okazji, możemy w bardzo fajnej cenie polecić w niejedno piękne miejsce. Trzeba jednak mieć na uwadze, ze w przypadku bardzo tanich lotów, o dużym bagażu trzeba zapomnieć. Wszelkie kilogramy są liczone, a walizki ważone. Dlatego, bierzemy tylko najpotrzebniejsze rzeczy.

Piękno przyrody i różnorodność zwierząt.

W Ekwadorze, spotkamy się z bardzo różnorodna szata roślinną. Ponad połowa kraju to same lasy. Wybierając się na wschodnie przedgórza Andów, spotkamy piękny las tropikalny, w którym rośnie wiele drzew, takich jak mahoniowiec, balsa , kauczukowiec itp. w przypadku południowej części kraju, mamy do czynienia z lasami suchymi. Na południu znajdziemy także w niektórych częściach półpustynie.

W przypadku zwierząt, na północnych terenach, możemy spotkać się gatunkami typowo amazońskimi. Żyje tam mnóstwo tapirów, kapibarów, a także niewielka ilość jaguarów. W lasach równikowych żyje mnóstwo gadów i płazów. W górach Andach natkniemy się także na lamy oraz kondory.