22 lipca 2024
Poradnik turystyczny 6 czerwca 2020

Zwyczaje i kultura Ekwadoru

 

Ekwador wakacje!

Chcesz wyjechać na wakacje? Jeśli ma to być wyjazd poza granice naszego kraju, to musisz wiedzieć gdzie chcesz jechać, bo mając tylko tydzień czy dwa urlopu nie możemy jechać na ślepo, aby nie utknąć w jakimś kompletnie obcym kraju. Gdzie zamierzasz się wybrać? Może Ekwador? Jest tam idealna temperatura, piękne lasy tropikalne, zapierające dech w piersiach plaże oraz lazurowy ocean.

 

 

 

Jeśli zamierzasz właśnie takiego wyjazdu się podjąć to pamiętaj o tym, ze będzie Cię to trochę kosztować. Wiadomo, z bilety do najtańszych nie należą szczególnie, dlatego, że jest to praktycznie na drugim końcu świata zlokalizowane państwo. Podróż oczywiście będzie samolotem, gdyż innej możliwości szybkiego dostania się do tego państwa nie posiadamy. Można oczywiście płynąć statkiem czy promem, ale prawdopodobnie zejdzie nam to o wiele dłużej, a wcale na tym nie zaoszczędzimy. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest po prostu czekać na okazję w takich liniach lotniczych. Niekiedy zdarza się, ze możemy zwiedzić pół świata praktycznie za darmo.

Co muszę ze sobą mieć jadąc do Ekwadoru? Przede wszystkim paszport. Jest on niezbędny, jeśli chcemy wjechać do tego kraju, ponieważ nie należy on do UE. Paszport musi posiadać jeszcze określony czas ważności. Trzeba także sprawdzić, jaki czas możemy przebywać na terenie danego kraju oraz czy nie trzeba uiszczać opłat. Jet to bardzo ważne, bo możemy utknąć w kompletnie obcym państwie bez paszportu. Oprócz tego, potrzebujesz jeszcze letnich ubrań oraz ręczników, a także butów zarówno pełnych jak i klapek. Nie zapomnij również o aparacie lub kamerze, aby uwiecznić piękne chwile.

Mieszkańcy Ekwadoru

Zanim się wybierzemy do tego kraju, warto wiedzieć, jakie zwyczaje tam panują oraz jaka kultura. Jak na tak nieduże państwo, to Ekwador jest bardzo zróżnicowany etnicznie. Najwięcej spotkamy tam białych ludzi, którzy są także najlepiej wykształceni. 70 % To ludzie żyjący w kompletnej nędzy. Są jednak bardzo przyjaźni, mili i potrafią cieszyć si życiem.

W tym kraju nie ma jakichś specjalnych zwyczajów, które różniłyby się od tych europejskich. Jeśli ktoś poda nam dłoń, to musimy zawsze ja uścisnąć, bez względu na to, do kogo należy. W przypadku kobiet, takie powitanie nie wchodzi w grę i są one całowane w policzek. Pamiętajmy, że rozmowa z białymi ludźmi na temat sytuacji Indian Ekwadorze jest zabroniona i kończy znajomość. Mieszkańcy tego kraju, bardzo lubią opowiadać o zagranicznych przygodach, więc kultura nakazuje grzeczne słuchanie i wykazywanie zainteresowania.