14 czerwca 2024
Poradnik turystyczny 22 maja 2020

Ekwador i GalapagosChcesz gdzieś wyjechać? Interesujesz się kultura i klimatem innych państw? Skoro tak, to warto wybrać się w końcu na urlop i zaznać trochę relaksu oraz przygody. Najlepsze są miejsca, gdzie króluje przyroda, która nie jest jeszcze wyniszczona przez człowieka, a także piękne plaże i słońce.

Jeśli kierujemy się klimatem i chcemy mieć słoneczne wakacje, to najlepiej jechać w tropiki. Wszystko jednak zależy od tego, o jakiej porze zamierzasz jechać. Są takie kraje, gdzie istnieją tylko dwie pory roku i są to zwykle te tropikalne. Jest to pora sucha i deszczowa. Deszczowa, charakteryzuje się tym, że pogoda nie dopisuje i zwiedzanie jest średnio fajne podczas takiej pogody. Może się, więc zdarzyć, że zamiast podziwiać piękno kraju, Ty będziesz siedział w hotelu. Są jednak takie rejony, gdzie pora deszczowa, wcale nie jest deszczowa. Wtedy, możemy do woli zwiedzać i poruszać się po kraju bez obaw o to, że nasze wakacje się rozpadną i nie zrobimy tego, co chcieliśmy.

Jeśli zmierzamy mieć pewność, że nasza podróż będzie udana i wszelkie plany się powiodą, to najlepiej zdecydować się na porę suchą. Mamy wtedy gwarancję ładnej pogody oraz co najważniejsze – upałów. Przez te właśnie upały, jest to propozycja dla tych, którzy lubią się smażyć na słońcu i pluskać w lazurowych wodach. Mamy także do czynienia z terenami, gdzie obie pory się zlewają trudno określić, kiedy dokładnie jest, która. Taka pogoda jest idealna dla tych, którzy nie lubią ani deszczu ani upałów. Panuje wtedy odpowiednia temperatura, która sprawia, z nie mamy ochoty wskoczyć do wody, al. także nie powoduje, ze jest nam zimno.

Wspaniałe wakacje

Poszukując miejsca na wypoczynek, jeśli nie mamy równomiernych urlopów o tej samej porze, najlepiej jest znaleźć kraj, w którym cały rok jest ciepło. Taki jest właśnie Ekwador. Ciężko jest w tych terenach odróżnić pory roku, gdyż są one praktycznie identyczne. Ma on jednak bardzo fajna cechę, ponieważ w różnych częściach kraju mamy różna pogodę z powodu ukształtowania terenu, który jest nieregularny.

Jednak Ekwador jest piękny nie tylko pod względem klimatu, ale także wyglądu. Znajdziemy tam zarówno lasy deszczowe amazonki, góry Andy jak i piękne małe miasteczka oraz plaże nad oceanem spokojnym. To jednak nie wszystko, ponieważ znajdują się tam także wulkany, a co najważniejsze – ludzie, którzy zawsze są życzliwi i sympatyczni. Znajdziemy tu przeróżne kultury, religie i zwyczaje. Mimo iż, jest niewielka przestrzeń tego kraju, to mieszanina wyznaniowa oraz kulturowa jest dość spora.