22 lipca 2024
Atrakcje turystyczne 23 maja 2020

Mitad del Mund – pomnik środka świataKażdy z nas potrzebuje chwili wytchnienia i relaksu. Możemy się oczywiście zrelaksować i w wannie przy świecach, ale to nie jest to samo. Dla niektórych, relaks to po prostu chwila ciszy i ulubiony serial czy spotkanie z przyjaciółmi. Każdy jest inny, więc mamy różne gusta i preferencje.

Mimo iż, wielu ludzi chce wyjeżdżać na urlop, to nie każdy może go dostać od tak. Wszystko zależy, jaki szef ma humor oraz czy nie okaże się, że już połowa pracowników ma wakacje. Kiedy już uda Ci się zyskać wymarzone wolne, to w końcu powinieneś je wykorzystać inaczej, niż co roku, czyli na działce lub na wsi u rodziców. Nie jest to oczywiście zły pomysł, ale mając chwilę czasu, możemy zwiedzić trochę świata. Najlepiej weź rodzinę i lećcie do Ekwadoru. Jest tam mnóstwo atrakcji oraz piękna przyroda. Ale jak wiadomo, trzeba tam, dostać się samolotem, ponieważ podróż promem niekiedy nie jest możliwa lub trwa zbyt długo. Dlatego nie kombinujmy i szukajmy samolotu, który nas zawiezie na odpoczynek.

Tania podróż

Jak wiadomo, jadąc z rodziną, tanio Ci taki przelot nie wyjdzie i będzie to bardzo droga podróż, dlatego trzeba szukać okazji. Takie znajdziemy na stronach linii lotniczych, które maja niekiedy bardzo fajne promocje. Nie zawsze odżywicie udaje się znaleźć coś fajnego, ale warto szukać. Trzeba jednak robić to systematycznie, czyli po kilka razy dziennie, ponieważ wszelkie okazje, bardzo szybko się zmieniają i jednego dnia będzie bilet drogi a już wieczorem będzie przez pół tańszy. Chcąc zabrać pociechy, szczególnie, jeśli jest ich więcej, bierz pod uwagę to, że podróż krótka nie jest. Więc może być dla nich męcząca. 

Atrakcja, jakich mało

Jeśli chcesz zaskoczyć dzieciaki i zonę, to koniecznie, kiedy już będziesz w Ekwadorze musisz zabrać ich na środek świata. Pomnik Mitad del Mundo z Hiszpańskiego dokładnie oznacza koniec świata. Wybudowano go w latach 1979/82. Mimo iż, nie tylko w tym państwie znajduje się równik, to na pomysł zbudowania mu pomnika wpadł tylko Ekwador. Zapewne spotkałeś się w telewizji z programem jak robili różne eksperymenty na równiku. Okazywało się, ze woda tam spływa w dwóch kierunkach a jajko stoi na baczność. Czy jest to prawda? Według podróżników jak najbardziej. Jednak, jeśli jesteś ciekaw, to sam powinieneś się przekonać, jest to nie tylko doskonałe przeżycie, ale bardzo interesujące doświadczanie. Jeśli nadal się zastanawiasz na d wyjazdem, to nie ma, na co czekać, pakuj walizki i pędź na samolot, bo drugi raz okazja się nie trafi.