Ekwador i Galapagos

Chcesz gdzieś wyjechać? Interesujesz się kultura i klimatem innych państw? Skoro tak, to warto wybrać się w końcu na urlop i zaznać trochę relaksu oraz przygody. Najlepsze są miejsca, gdzie króluje przyroda, która nie jest jeszcze wyniszczona przez człowieka, a także piękne plaże i słońce.

Jeśli kierujemy się klimatem i chcemy mieć słoneczne wakacje, to najlepiej jechać w tropiki. Wszystko jednak zależy od tego, o jakiej porze zamierzasz jechać. Są takie kraje, gdzie istnieją tylko dwie pory roku i są to zwykle te tropikalne. Jest to pora sucha i deszczowa. Deszczowa, charakteryzuje się tym, że pogoda nie dopisuje i zwiedzanie jest średnio fajne podczas takiej pogody. Może się, więc zdarzyć, że zamiast podziwiać piękno kraju, Ty będziesz siedział w hotelu. Są jednak takie rejony, gdzie pora deszczowa, wcale nie jest deszczowa. Wtedy, możemy do woli zwiedzać i poruszać się po kraju bez obaw o to, że nasze wakacje się rozpadną i nie zrobimy tego, co chcieliśmy.

Jeśli zmierzamy mieć pewność, że nasza podróż będzie udana i wszelkie plany się powiodą, to najlepiej zdecydować się na porę suchą. Mamy wtedy gwarancję ładnej pogody oraz co najważniejsze – upałów. Przez te właśnie upały, jest to propozycja dla tych, którzy lubią się smażyć na słońcu i pluskać w lazurowych wodach. Mamy także do czynienia z terenami, gdzie obie pory się zlewają trudno określić, kiedy dokładnie jest, która. Taka pogoda jest idealna dla tych, którzy nie lubią ani deszczu ani upałów. Panuje wtedy odpowiednia temperatura, która sprawia, z nie mamy ochoty wskoczyć do wody, al. także nie powoduje, ze jest nam zimno.

Wspaniałe wakacje

Poszukując miejsca na wypoczynek, jeśli nie mamy równomiernych urlopów o tej samej porze, najlepiej jest znaleźć kraj, w którym cały rok jest ciepło. Taki jest właśnie Ekwador. Ciężko jest w tych terenach odróżnić pory roku, gdyż są one praktycznie identyczne. Ma on jednak bardzo fajna cechę, ponieważ w różnych częściach kraju mamy różna pogodę z powodu ukształtowania terenu, który jest nieregularny.

Jednak Ekwador jest piękny nie tylko pod względem klimatu, ale także wyglądu. Znajdziemy tam zarówno lasy deszczowe amazonki, góry Andy jak i piękne małe miasteczka oraz plaże nad oceanem spokojnym. To jednak nie wszystko, ponieważ znajdują się tam także wulkany, a co najważniejsze – ludzie, którzy zawsze są życzliwi i sympatyczni. Znajdziemy tu przeróżne kultury, religie i zwyczaje. Mimo iż, jest niewielka przestrzeń tego kraju, to mieszanina wyznaniowa oraz kulturowa jest dość spora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *